Obývací pokoj v panelovém domě
Obývací pokoj v panelovém domě

Obývací pokoj v panelovém domě je často zařazován mezi místnosti, které nepatří k těm největším. Zvlášť pokud celková plocha vašeho bytu nepřesahuje hranici 50 metrů čtverečních. Věděli jste, že i malý obývací pokoj v panelovém domě může příjemně překvapit? Základem úspěšné přestavby je znalost pravidel, pomocí kterých dosáhnete svých výsledku. Konec konců se jedná o místnost, jako každou jinou, a i tady je možné udělat změny k lepšímu. Jak uspořádat obývací pokoj, aby byl opticky větší a prostornější?

Obývací pokoj v panelovém domě

Pro zvětšení místnosti je na místě uvažovat o změně barev. Tím máme teď na mysli výmalbu celého pokoje, protože jedině díky tomu můžete prostor opticky zvětšit. Jakou barvu do obývacího pokoje, jestliže nepatří úplně k těm největším? Odpověď je mnohem snadnější, než si dokážete představit. Základní barvou pro zvětšení pokoje je bezesporu bílá. V případě, že obývací pokoj je v tuto chvíli vymalován bílou barvou, musíte začít uvažovat o dalších způsobech. Co takhle k bílé barvě přidat například jemně žlutou a docílit tak ještě výraznějšího prostoru? Pokud totiž ponecháte dvě stěny bílé a zbylé dvě žluté, získáte kombinaci dvou barev, které mohou mít pozitivní vliv na optické vidění. Výběr druhé barvy je ovšem na vás. Doporučujeme ovšem, abyste nezasahovali do příliš tmavých barev.

jak uspořádat obývací pokoj
jak uspořádat obývací pokoj

Jak uspořádat obývací pokoj?

Kromě barev jsou základním prvkem úložné prostory. Co nejvíce místa pro uložení nepotřebných věcí budete mít, tím lépe pro vás. Myslete přitom stále na heslo, že se nic nemá přehánět, a to platí i v tomto případě. Na malou místnost buďte opatrní. Sedací soupravu byste měli vybírat s dostatečně velkým úložným prostorem, abyste do ní mohli uložit téměř všechny věci. Co vám nevlezete do sedací soupravy můžete umístit do úschovných boxů, které snadno postavíte na sebe. Bez velkých problémů tak můžete postavit tři až čtyři boxy s tím, že vám budou zabírat pouze jedno místo. Do třetí skupiny patří skříně a komody. Na druhou stranu musíte při pořizování komody počítat s dalším zaplněným místem, takže tento krok zvažte podle vašeho prostoru. Při malé kapacitě raději sáhněte po skříni, která je dostatečně vysoká na úschovu zbývajících věcí.

Co vám může ještě pomoct?

Vysvětlili jsme si, jakou barvu do obývacího pokoje zvolit a jak jej uspořádat. Pomoct vám mohou i jiné věci, od kterých byste to ani v nejmenším nečekali. Řeč je o dekoracích, které v sobě mají schovanou neuvěřitelnou sílu. Při nakupování dekorativních předmětů je potřeba postupovat velmi opatrně a volit méně viditelné kousky. Mezi ty například patří ozdobné vázy a pokojové rostlinky. U rostlinek si dávejte pozor pouze na jedno pravidlo, kterým je výběr menšího druhu. Skvělým tipem na dekorace hned po vázách a rostlinkách jsou malé kamínky určené pro bytový interiér.

Víceúčelový nábytek je dnes v kurzu

V žádném případě nepřemýšlejte po zbytečně masivním či obrovském nábytku. S takovým to přístupem byste to mohli zabalit během velmi krátké doby a váš obývací pokoj v panelovém domě by byl jednoduše řečeno přeplácaný. Jestliže jste došli až sem, máte za sebou odvedenou neuvěřitelnou práci. Proč to tedy před finálním koncem zbytečně vzdávat, když lze prostor ještě opticky zvětšit? K tomu vám dopomůže víceúčelový nábytek, který dnes patří mezi moderní kousky. Výrobci myslí i na uživatele menších bytů, a tak se do oběhu stále častěji dostává nábytek, který je možné různě poskládat. Představte si malý stůl, jehož velikost lze pomocí dvou tahů zvětšit až o trojnásobek.

Jakou barvu do obývacího pokoje
Jakou barvu do obývacího pokoje

Na závěr světlo

Na závěr bychom vás chtěli seznámit se světlem, které jistě každý z vás zná. Proč se ale zajímáme právě o světlo? Jedná se o dobrého pomocníka, co se týče v oblasti optického zvětšování místnosti. Mírně silnější žárovky nebo rovnou celé světlo dodá vašemu obývacímu pokoji tu správnou finální šťávu, kterou stoprocentně oceníte.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here