bydlení v retro stylu
bydlení v retro stylu

Retro bydlení se vrací do kurzu. Jestliže jste neměli možnost se s ním seznámit, nic vám tomu nebrání. Lidé, kteří tuto možnost už měli, určitě budou souhlasit s tím, že šlo o dobu, kdy se bydlení neřešilo v takové míře, jako dnes. Většina na retro styl vzpomíná pozitivně, protože se jednalo o útulné bydlení v rodinném kruhu. Proč si ho nepřipomenout a nevybavit si tak tímto stylem například chatku nebo starší rodinný domeček? Retro nemusí znamenat obyčejné vybavení, pokud víte, jak na to. Pojďme se podívat na zařizování interiéru v retro bydlení.

Retro bydlení aneb staré dobré časy

Samozřejmě se retro styl dnešní doby oproti minulosti přece jenom v něčem liší. Budete-li ho využívat v dnešní domácnosti, docílíte pomocí krásného vybavení jakéhosi moderního retro stylu. Konec konců to je váš hlavní úkol, kterého chcete dosáhnout. Vzpomeňte si na pestré barvy, které rozzářily každého, kdo vešel do místnosti nebo na obyčejné dekorativní předměty. V případě, že máte moderní rodinný dům, nebude pro vás retro bydlení nejspíš tím pravým. Tento styl je vhodný pro majitele starších chatek nebo rodinných domů, jak jsme zmiňovali v prvním odstavci.

Retro bydlení
Retro bydlení

Retro barvy pod jednou střechou

Retro styl je o odvaze, nepočítejte tedy s barvami, jako je klasická bílá nebo jemně žlutá. Tady se budete muset podívat na druhý list, který obsahuje mnohem výraznější barvy. Základní barvou pro retro bydlení je hnědo-oranžový odstín. Ten oživí interiér staré chaty o několik desítek procent. Následně už stačí pouze doladit vybavení. Říkáme sice pouze, ale ještě máme před sebou spoustu práce, od dekorací po starý nábytek. Ten, kdo zažil starou dobu si pamatuje na nábytek z obyčejného dřeva, který v sobě stejně ukrýval své kouzlo. I přes to, že za svou existenci obdržel pár šrámů, nikdy nebyl majiteli vyhozen, protože si ho lidé vážili. V dnešní době lze pořídit designové kousky za pár korun a podle toho také vypadá chování lidí k věcem.

Dekorace před několika lety

Zajímáte se o retro bydlení a máte strach z toho, že nedokážete sehnat starou výbavu? Nemusíte se bát, a to z toho důvodu, že se starý styl vrací znovu do oběhu. To zvedá ze židle výrobců, kteří vyrábějí staré kusy nábytku podle předchozích verzí. Ti odvážnější se mohou podívat po originálech, které jsou stále k zakoupení na různých inzertních portálech. Záleží pouze na vás, kde až chcete s vybavováním domácnosti zajít. Pokud jste skromnější, budou vám jistě stačit repliky nebo nově vyrobené produkty od výrobců.

Interiérový designéři rádi pomohou

Interiérový designéři se zájmem o útulné bydlení v retro stylu vám velmi rádi poradí, jak by takový interiér měl vypadat. Mimo jiné mají vlastní seznam kontaktů, takže vám mnohdy seženou vysněný nábytek s výraznou slevou. Je pravdou, že se tomuto oboru stále vyhýbá nespočetné množství obyvatel, ale dle mého názoru je to zcela zbytečné. Stejně tak, jako když navštěvujete autoservis není na škodu předat svou chatu nebo dům profesionálům. Každý se něčím živí a jestliže jste služby interiérových designérů nikdy nevyužili, těžko si uděláte vlastní obrázek. Obor se navíc v poslední době docela rozšířil po celé České republice.

útulné bydlení
útulné bydlení

Pár tipů na závěr

Chtěli byste svému retro bydlení dodat zlatou tečku? Společně s dekorativními předměty nakupujte staré televizory, radia nebo gramofony. Předměty skvěle poslouží jako dekorace, které prostředí příjemně naladí na starou dobu. Proč si nezavzpomínat na starou dobu v maximálním měřítku, kterého je možné dosáhnout? Pokud vám k tomu nepomohou ani tyto věci, pak lze ještě sáhnout hlouběji, a to konkrétně nákupem obrovských obrazů. Ty nejčastěji visely přímo nad postelí manželů. Ve většině případů šlo o jednoduchý portrét, na kterém se nacházeli majitelé rodinného domu nebo chaty. Ať už se rozhodneme pro jakýkoliv způsob vybavování, vždy byste měli myslet na to, proč to děláte.R

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here